skontaktuj się z nami

Użyj formularza po prawej, żeby się z nami skontaktować

Ptasia 37
Gdańsk, pomorskie
Poland

+48 784595052

Naszą misją są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa

Wydarzenia

Dzień Pedagoga Specjalnego- Akcja Edukacja!

Guest User

Studenci to ludzie wielkich naszych nadzei, ludzie czynu, twórcy nowego - tego co trudne, co być może niemożliwe, co niepoznane.
Zapraszamy serdecznie. W tym roku nie opowiemy na konferencji o naszej edukacji - było juz za późno. Będzie jednak nasza Magdalena Dawidowska z warsztatem o pracy Metodą Krakowską. O klasie obszerniej w przyszłości I A będzie niedługo II A. To prawie 2 lata doświadczenia.

Szczegółowe informacje

26 kwietnia w godzinach 9:00 - 16:00

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego

Jana Bażyńskiego 4, 80-952 Gdańsk

Koło Studentów Pedagogiki Specjalnej PORTA serdecznie zaprasza wszystkich studentów, rodziców, pedagogów i inne osoby zainteresowane tematem edukacji osób z niepełnosprawnością na jubileuszową piątą edycję Dnia Pedagoga Specjalnego! Jest to obowiązkowe wydarzenie w kalendarzu każdego pedagoga specjalnego :)

Temat przewodni tegorocznego Dnia Pedagoga Specjalnego to:
,,Akcja edukacja - ścieżki edukacyjne osób z niepełnosprawnością".
W tym roku szczególnie zależy nam na rozważeniu możliwości edukacyjnych uczniów z niepełnosprawnością, dlatego podczas konferencji wystąpią zarówno pracownicy naukowi, jak i praktycy, którzy na co dzień pracują w placówkach integracyjnych lub specjalnych. Zaproszeni goście przyjadą do nas z całego Trójmiasta oraz Krakowa. Na konferencji zostanie poruszony m.in. temat nauczania domowego, innowacyjnych klas mieszanych i edukacji osób niesłyszących... i wiele innych!

W tym roku przygotowaliśmy także KONKURS z nagrodami, które ufundował nasz sponsor Wydawnictwo HARMONIA. Szczegółowe informacje o konkursie zostaną podane wkrótce na naszej stronie.

Po konferencji zapraszamy na pokaz umiejętności muzycznych uczniów Europejskiego Centrum Edukacji Kulturalnej Osób z Niepełnosprawnością (ECEKON). 

Dodatkowo, jak co roku, przygotowaliśmy dla Państwa ciekawe warsztaty, które rozpoczną się o godzinie 14:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy do dn. 24.04. W celu zgłoszenia chęci udziału w wybranym warsztacie należy wysłać maila na porta.ug@spoko.pl - tytułem ,,WARSZTATY - DPS". W treści maila proszę podać Imię, Nazwisko, Placówkę/Uczelnię oraz nazwę wybranych warsztatów.

W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa następujące warsztaty:
1. Emisja głosu - prow. Naukowe Koło Logopedów UG (14:00 - 15:30) - warsztaty bezpłatne

2. Marbling - malarstwo na wodzie - prow. Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji ,,Sprawni Inaczej" - warsztaty płatne 5zł (zwrot kosztów materiałów)
I grupa - 14:00 - 14:45
II grupa 14:45 - 15:30

3. Metoda Krakowska - prow. mgr Magdalena Dawidowska (14:00 - 15:30) - warsztaty bezpłatne

4. System NUMICON - prow. dr Arkadiusz Mański (14:00 - 16:00) - warsztaty bezpłatne

Szczegółowy plan konferencji znajdą Państwo na stronie https://www.facebook.com/portaug.
W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu na Facebooku lub drogą mailową: porta.ug@spoko.pl.

Do zobaczenia 26 kwietnia na Wydziale Nauk Społecznych UG!

Moja dorosłość, a prawo do podejmowania decyzji o sobie- możliwości i konsekwencje

Guest User

Zanim stanę się dorosłym - co warto wiedzieć, co warto zmieniać
Moja dorosłość, a prawo do podejmowania decyzji o sobie - możliwości i konsekwencje
Żeby móc zmieniać prawo trzeba być świadomym obecnie obowiązujących przepisów i wynikających z nich zagrożeń.

Zapraszamy rodzicow, opiekunów i wszystkie osoby zainteresowane sytuacją prawną dorosłej osoby z niepełnosprawnością intelektualną na interaktywny wykład 24.04 do Hotelu Oliwskiego w godzinach 15-18. Koszt 60 zł. Specjalnie dla nas przyjedzie adw. Zofia Józefowicz – Paszewska. 

Zgłosznie na formularzu

https://goo.gl/forms/Sb0jkROcjZSXW3lt1

lub mailem na adres iwona.simon@jatez.org.pl

Profesor Jerzy Vetulani nie żyje

Guest User

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że zmarł prof. Jerzy Vetullani. Autor wielu inspirujących nas książek, neurobiolog, psychofarmakolog, biochemik. Członek PAN, PAU, Oxford Neurological Society. Jeden ze współtwórców Piwnicy pod Baranami. Wspaniały człowiek. Ogromna strata.

https://vetulani.wordpress.com

“ (...) możemy przypuszczać, że śmierć jest dość przyjemna. W naszym mózgu chwilę przed nią znacznie podnosi się poziom serotoniny, odpowiedzialnej za przyjemne doznania. Poza tym nawet jeśli wcześniej ktoś cierpi, to w samym momencie umierania ból znika, bo zmysły działają coraz słabiej. Najdłużej działa zmysł słuchu i stąd pewnie pacjenci po śmierci klinicznej pamiętają, co mówili lekarze. Pewnie też dlatego wyznawcy buddyzmu czytają swoim odchodzącym bliskim Tybetańską Księgę Umarłych, która zawiera instrukcje, jak mają zachowywać się po śmierci.”

Interaktywny wykład na temat ubezwłasnowolnienia z panią adw. Zofią Józefowicz- Paszewską

Guest User

Serdecznie zapraszamy rodziców, opiekunów i wszystkich zainteresowanych tematem ubezwłasnowolnienia na interaktywny wykład, który poprowadzi dla nas adw. Zofia Józefowicz – Paszewska. 
Na spotkaniu omówione zostaną kwestie prawne związane z
ubezwłasnowolnieniem całkowitym i częściowym, ustanowieniem opiekuna/ kuratora/ doradcy tymczasowego oraz praktyczne kwestie dotyczące sytuacji prawnej osoby ubezwłasnowolnianej. Będzie również czas na zadawanie pytań.

Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia - godz. 15-18 w Hotelu Oliwski ul. Piastowska 1 w Gdańsku. 
Koszt udziału w spotkaniu- 60zł. Wpłaty proszę przesyłać na konto Fundacji Wspierania Rozwoju JA TEŻ nr rachunku 51 2490 0005 0000 4530 9975 4837.

Jeśli nie jest potrzebny rachunek, w tytule wpłaty proszę wpisać: darowizna na cele statutowe i imię i nazwisko uczestnika. Jeśli rachunek jest potrzebny, proszę o przesłanie danych na adres e-mail podany poniżej a w tytule wpłaty wystarczy wpisać: ubezwłasnowolnienie oraz imię i nazwisko uczestnika. 
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres email iwona.simon@jatez.org.pl Prosimy o szybką rejestrację, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

Prowadząca- adw. Zofia Józefowicz – Paszewska - członek Izby Adwokackiej w Warszawie od 2005 r. Prowadzi prywatną kancelarię. Specjalizuje się w sprawach cywilnych, często z elementem międzynarodowym, w tym szczególnie prawa rodzinnego i spadkowego. 
Z zakresu ubezwłasnowolnienia prowadzi szkolenia dla rodziców i nauczycieli ze szkół specjalnych, bazując na orzecznictwie sądów, wypowiedziach komentatorów i wreszcie doświadczeniach własnych i kolegów.
Prywatnie jest mężatką, mamą trójki dzieci, która nie wyobraża sobie odpoczynku bez przyrody i podróży.

I Interdyscyplinarne Sympozjum Naukowe Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego Od Genotypu do Fenotypu- podziękowania

Guest User

I Interdyscyplinarne sympozjum naukowe Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego Od genotypu do fenotypu w perspektywie psychologii rehabilitacji już się zakończyło. Dziękujemy organizatorom i wykładowcom za wyjątkową porcję wiedzy i niezwykłą atmosferę.
A Panu dr Arkadiuszowi Mańskiemu dodatkowo za szczególną wystawę i dzielenie się własnymi doświadczeniami.

Zakończenie Pierwszego cyklu spotkań z Panią Zofią Śpiewak i warsztatów z Dorotą Zawadzką

Guest User

Każde działanie i każda inicjatywa rodziców, która zmierza do poszukiwania dróg dla siebie i swojego dziecka to dobre działanie. To ważne, że poszukujemy odpowiedzi na pytania jak postępować, jak kształtować człowieka wrażliwego, empatycznego, gotowego na zmiany i silnego mimo przeciwności i trudności wynikających z nadmiaru chromosomów lub innych problemów rozwojowych.
Zakończyliśmy I cykl spotkań z Panią Zofią Śpiewak i warsztaty z Dorotą Zawadzką. Przed nami wciąż ogrom pracy i nowe plany.
Dziękujemy!