skontaktuj się z nami

Użyj formularza po prawej, żeby się z nami skontaktować

Sobótki 22/2
Gdańsk, pomorskie
Poland

+48 784595052

Naszą misją są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa

Wydarzenia

Profesor Jerzy Vetulani nie żyje

Izabela Karolewska

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że zmarł prof. Jerzy Vetullani. Autor wielu inspirujących nas książek, neurobiolog, psychofarmakolog, biochemik. Członek PAN, PAU, Oxford Neurological Society. Jeden ze współtwórców Piwnicy pod Baranami. Wspaniały człowiek. Ogromna strata.

https://vetulani.wordpress.com

“ (...) możemy przypuszczać, że śmierć jest dość przyjemna. W naszym mózgu chwilę przed nią znacznie podnosi się poziom serotoniny, odpowiedzialnej za przyjemne doznania. Poza tym nawet jeśli wcześniej ktoś cierpi, to w samym momencie umierania ból znika, bo zmysły działają coraz słabiej. Najdłużej działa zmysł słuchu i stąd pewnie pacjenci po śmierci klinicznej pamiętają, co mówili lekarze. Pewnie też dlatego wyznawcy buddyzmu czytają swoim odchodzącym bliskim Tybetańską Księgę Umarłych, która zawiera instrukcje, jak mają zachowywać się po śmierci.”