skontaktuj się z nami

Użyj formularza po prawej, żeby się z nami skontaktować

Sobótki 22/2
Gdańsk, pomorskie
Poland

+48 784595052

Naszą misją są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa

Warsztaty dla szkół

Warsztaty dla szkół

AKCJA UŚWIADAMIAJĄCA SKIEROWANA DO UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH -21.03

Tylko świadome społeczeństwo może być otwarte na osoby o mniejszych możliwościach, potrzebujące wsparcia, dzieci, starców i osób z niepełnosprawnością. Wychodząc z tego założenia, po raz pierwszy, zaczynając od tego roku razem z miastem rozpoczynamy cykl warsztatów dla dzieci ze szkoł podstawowych.

W ramach akcji przeprowadzimy 20 wykładów dla dzieci i 1 wykład dla miasta i zaangażowanych instytucji. Akcję skierowaną do szkół chemy powtarzać każdego roku - tylko co roczne spotkania z dziećmi pozwolą nam pokazać im, że nie trzeba się bać, że każdy człowiek niezależnie od własnych możliwości może żyć w tej samej przestrzeni. Świat jest wystarczająco duży, aby pomieścić nas wszystkich. Rożnorodność jest naszą siłą, każdy z nas tworzących świat wnosi coś ważnego do społeczeństwa. Nasze dzieci pozwalają nam dostrzegać wartości , doceniać życie i naszą codzienność, pokazują na czym polega prawdziwe zaufanie i zwykła uczciwą miłość.

Lista szkół, w których zostanąprzeprowadzone warsztaty zostaie opublikowana niebawem. Wydział oświaty natomiast zaprosi uczniów pozostałych szkół do udziału w warsztatach. Warsztaty będą realizowane w dwóch grupach wiekowych klasy 1-3 oraz 4-8. Dla każdej z grup zostanie przeprowadzony warsztat 1-1,5h. W ten sposób do 10 szkół zostaną zaproszone dzieci w dwóch turach:

  1. Warsztat dla klas 1-3, godzina 9:00-10:00

  2. Warsztat dla klas 4-8, godzina 10:30-11:00