skontaktuj się z nami

Użyj formularza po prawej, żeby się z nami skontaktować

Sobótki 22/2
Gdańsk, pomorskie
Poland

+48 784595052

Naszą misją są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa

WDSD - 21 marca

World Down SyndromE Day 2019  - “Leave no one behind” 

W tym roku podjęliśmy decyzję, o rozpoczęciu na szeroką skalę działań uświadamiających. Obserwacja innych krajów pokazuje nam, że tylko w świadomym społeczeństwie mamy szansę na dorosłe i szczęśliwe życie naszych dzieci i nasze.

Zawsze możemy ukryć się w swoim świecie, wśród kochających rodziców, rodzeństwa, najbliższych. Spróbujmy jednak podjąć większe wyzwanie - otworzyć świat, nauczyć go naszych dzieci, tworzyć nowych ludzi otwartych, rozumiejących i wspierających, tak żeby nikogo nie zostawiać w tyle.

Wszystkie działania zamknęliśmy w całej kampanii społecznej pod hasłem #Jestem21, prowadzonej razem z miastem Gdańsk.

Pierwszym działaniem Kampanii był BAL RÓWNYCH SZANS. Mówiliśmy na nim o świecie naszych dzieci ludziom, którzy otworzyli przed nimi serca.

Kolejnym krokiem działań jest WDSD, w ramach którego będą realiozwane następujące działania

 

Wystawa Miłośnicy Miłości

Od 7 marca przez cały miesiąc w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim będzie dostępna wystawa Miłośnicy Miłości, której wernisaż odbył się na Balu Równych Szans.

Zachęcamy bardzo do obejrzenia - wstęp jest bezpłatny, zaprośce znajomych, przyjaciół, sąsiadów, skorzytajcie z okazji, żeby pokazać im miłość w wymiarze naszych dzieci.

  • Autorkąwystawy jest Pani Katarzyna Gapska. Pani Kasiu bardzo dziękujemy

Akcja uświadamiająca skierowana do uczniów szkół podstawowych -21.03

  • W ramach akcji przeprowadzimy 20 wykładów dla dzieci i 1 wykład dla miasta i zaangażowanych instytucji. Akcję skierowanądo szkól chemy powtarzać każdego roku - tylko co roczne spotkania z dziećmi pozwolą nam pokazaćim, że nie trzeba się bać, że z każdy człowiek niezależnie od własnych możliwości może żyć w tej samej przestrzeni. Świat jest wystarczająco duży, aby pomieścić nas wszystkich. Rożnorodność jest nasząsiłą, każdy z nas tworzących świat wnosi coś ważnego do społeczeństwa. Nasze dzieci pozwalają nam dostrzegać wartości, doceniać życie i naszą codzienność, pokazują na czym polega prawdziwe zaufanie i zwykła uczciwa miłość.

Koncert Akustyczny zespołu pectus - 21.03, godzina 20:00, Stary Maneż

Koncert może zebrać prawie 1000 osób. To przepiękny koncert, który dostarczy wielu wzruszeń i niezwykłych przeżyć, a nam pozwoli powiedzieć parę słów do zgromadzonej grupy, być może przepadkowych osób, których połączyła muzyka. Wszystkich rodziców, którzy utożsamiają się z ideą budowania świata poprzez budzenie świadomości społeczeństwa zachęcamy do osobistego udziału, pokażmy, że jesteśmy zaangażowani w działania na rzecz własnych dzieci. Zaproście znajomych, przyjaciół, sąsiadów. Im więcej nas będzie tym więcej serc uda się nam oswoić. Dodatkowo całkowity dochód z koncertu przeznaczony jest na wyposażenie nowego ośrodka edukacyjno-terapeutycznego, z którego wszyscy korzystamy

BAL dal dzieci - 23.03

21 marca pracujemy na rzecz świadomości,a 23 marca bawimy się razem. Zapraszamy całe rodziny na Bal dla dzieci z okazji ich święta. Bal zorganizujemy dzieki zaangażowaniu i pomocy firmy Banglob, która przygotowała nam catering na balu Równych Szans. Będziemy się bawić w Sali Bankietowa Riwiera, ul. Zawiszy Czarnego 1, 81-912 Gdynia, która pomieści nawet 100 osób. Zapraszamy na godzinę 11:00

 
Maja i Ola.jpg
together-2450090_1920.jpg
PH_PMG-poziom.jpg
 
baner.jpg
 
Bakglob.png