skontaktuj się z nami

Użyj formularza po prawej, żeby się z nami skontaktować

Sobótki 22/2
Gdańsk, pomorskie
Poland

+48 784595052

Naszą misją są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa

Wydarzenia

Koncert PECTUS Akustycznie dla Fundacji JA TEŻ

Jakub Proma

fb.jpg

Zapraszamy na ucztę dla serca, ducha i ucha – czyli koncert charytatywny zespołu PECTUS w Gdańsku na rzecz niepełnosprawnych dzieci w naszej Fundacji JA TEŻ.

Koncert promuje najnowszy album „PECTUS Akustycznie”, który ujrzał światło dzienne w 2018 roku i zawiera przeboje wykonywane przez czwórkę braci Szczepaników, tym razem w akustycznych aranżacjach. Ideą wydania tej płyty było uchwycenie chwili, pewnej energii, interakcji pomiędzy Artystami muzykami i przekazanie emocji za pomocą instrumentów akustycznych. Cała płyta została nagrana na tzw. "setkę”. Dzięki temu album ma w sobie nieuchwytny klimat, synergię i tworzy intymny kontakt Artystów, ich żywej muzyki z Odbiorcą. Obecnie mało kto decyduje się na taki krok. Gościem specjalnym płyty jest Włodek Pawlik, laureat nagrody Grammy. Album zawiera również premierowy utwór pt. „Do góry nogami”. Podczas niecodziennego, klimatycznego koncertu nie zabraknie największych przebojów zespołu, takich jak "To, co chciałbym Ci dać", "Jeden moment", "Barcelona" czy "Iluzja". Przypomnijmy, że zespół ma na swoim koncie Słowika Publiczności w Sopocie w 2008, trzy Super Jedynki oraz trzy Złote Płyty w swej dyskografii.

Skład grupy Pectus tworzą bracia: Tomasz Szczepanik (kompozytor, autor tekstów, wokalista, lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja, śpiew), Mateusz Szczepanik (bas, śpiew), Maciej Szczepanik (gitara, śpiew).

Koncert PECTUS w Gdańsku, mieście otwartym na wszystkich ludzi, to idealny start wiosny nie tylko w kalendarzach, ale też w naszych sercach otwartych na potrzeby osób niepełnosprawnych. Organizatorem koncertu jest Fundacja Wspierania Rozwoju JA TEŻ. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjny w Gdańsku prowadzony przez Fundację. Koncert realizowany jest w ramach kampanii społecznej #jestem21 współtworzonej z Miastem Gdańsk.

Bilety w cenach: miejsca stojące  – 69zł ; miejsca siedzące – 89-109zł

Bilety dostępne na:

https://www.interticket.pl

https://www.kupbilecik.pl

https://www.eventim.pl

oraz w sklepach sieci Empik, Saturn i Media Markt.

Karnawałowy Bal Charytatywny #JESTEM, BAL RÓWNYCH SZANS

Malgorzata Bulczak

Od kilku miesięcy trwają prace nad przygotowaniem wyjątkowego wydarzenia, którym jest karnawałowy bal charytatywny #JESTEM, nazywany przez nas BALem RÓWNYCH SZANS.

Celem balu jest zebranie środków na wyposażenie ośrodka edukacyjno-terapeutycznego, w nowej siedzibie Fundacji. Palnujemy w nim organizację przedszkola, poradni oraz miejsca pracy dla naszych już dorosłych podopiecznych.

Misja balu wpisuje się w kampanię #JESTEM, która w kolejnych wydarzeniach będzie stanowiła kampanię informacyjną o możliwościach rozwoju i właczenie osób z zzespołem Downa w aktywne życie społeczne i zawodowe, w myśl hasla TOGOTHER, I CAN.

BAL ma być wydarzeniem karnawałowym, chcemy, żeby dostarczył gościom wyjątkowej i prawdziwej zabawy. Pracujemy więc nad tym, żebyście mogli się cudownie bawić w wyjątkowych wnętrzach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego

Mikołajki

Jakub Proma

Kochani,

Za oknem jesień, ale my już myślimy o świętach Bożego Narodzenia. W tym roku zapraszamy wszystkie nasze dzieci, młodzież i dorosłych, jak również rodziców i opiekunów, na Spotkanie Świąteczne, które odbędzie się 8 grudnia o godz. 11 w Hotelu Qubus w Gdańsku. Można przynieść swoje specjały na wspólny stół.
Będziemy kolędować, podzielimy się opłatkiem, nie zabraknie też Świętego Mikołaja.
Rezerwujcie termin w kalendarzu. Do zobaczenia!

Szkolenie z Dziecięcej Matematyki

Jakub Proma

Kochani!

Wielu z Was pytało o to szkolenie i nareszcie nadarzyła się okazja!

25-26-27.01.2019r. JA TEŻ planuje szkolenie z Dziecięcej Matematyki prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej®. Do Gdańska przyjedzie pani Ewa Zielińska i poprowadzi 3-dniowe szkolenie zakończone certyfikatem. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą i zachęcam do zapisów, bo ilość miejsc jest ograniczona. Szczegóły szkolenia w załączniku TUTAJ. Zgłoszenia proszę wysyłać na adres iwona.simon@jatez.org.pl

Zapisy na zimowe Warsztaty Rozwoju Mowy - START

Jakub Proma

Drodzy Rodzice!

Rozpoczynamy zapisy na zimowe Warsztaty Rozwoju Mowy, które odbywać się będą od 11-22.02.2019 w Gdańsku (i część również w Gdyni). W linku poniżej znajduje się opis dostępnych wariantów i ich koszt oraz formularz zgłoszenia online, który jest jedyną formą zapisów. Prosimy o jego wypełnienie i oczekiwanie na naszą odpowiedź.

ZAPISZ SIĘ TU

W razie pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny (od Pn-Pt w godz.8-12) – 504 402 716 lub mailem: terapia@jatez.org.pl

ZAPRASZAMY!

4�

Październik miesiącem świadomości

Malgorzata Bulczak

Osoby z zespołem Downa mogą pracować - wystarczy stworzyć im dobre warunki i zaakceptować. Chcą być potrzebni i dobrzy w tym co robią. Są rzetelni i zaangażowani. Jeśli stworzymy im warunki pokażą nam co oznacza szacunek do pracy

Przystanek SZEKSPIR. Tutaj pracują już 3 lata, od 2018 roku pracują również w Teatrze Muzycznym w Gdyni. 

Szwajcaria - praca

Malgorzata Bulczak

Pracę dla osób z niepełnosprawnością organizują Fundacje i Stowarzyszenia prywatne. Za każdą godzinę pracy podopiecznego organizacje otrzymują 25 CHF od Kantonu. Niezależnie czy pracują na miejscu czy w firmie zlecającej są prawnie pracownikami Fundacji. To pieniądze na koszty organizacji, opieki, wsparcia i wyposażenia. Pracujący w takiej organizacji podopieczny otrzymuje oprócz renty 3-4CHF za godzinę. Pytam ich dlaczego Państwo chce im płacić. W odpowiedzi widzę grymas zdziwienia - " Jak to dlaczego" - pada odpowiedż. "Zależy im na rozwiązaniu problemów ludzi z niepełnosprawnością i my te problemy rozwiązujemy. Zależy im, żeby pracowali na miarę swoich możliwości". Oto jedno z miejsc pracy zwróćcie uwagę na cyberoko, klawiaturę do pisania stopami, wyciszony sufit, elektrycznie podnoszone biurka, sedesy i umywalki, stojaki na kartki, salę do rehabilitacji, uchwyt dla pracownika z dużą spastyką