skontaktuj się z nami

Użyj formularza po prawej, żeby się z nami skontaktować

Sobótki 22/2
Gdańsk, pomorskie
Poland

+48 784595052

Naszą misją są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa

Wydarzenia

Z wielkim zaangażowaniem wykonywali swoją pracę..

Malgorzata Bulczak

IMG_20180518_191012.jpg

Oto jaki wspaniały list otrzymał Teatr Muzyczny od Pani Danuty. To już 5 rok pracy w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim i ponad rok w Teatrze Muzycznym w Gdyni. To dzięki wyjątkowym ludziom, dyrektorom teatrów, kierownikom obsługi widza, samym widzom dzieją się wyjątkowe rzeczy. Małymi krokami razem zmieniamy ten świat na lepsze.

“Szanowni Państwo, w sobotę 18.05.2019r. uczestniczyłam w zachwycającym przedstawieniu Notre Dame de Paris w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Jestem pod wrażeniem rozmachu tej inscenizacji i znakomitej gry aktorów. Bardzo podobały mi się występy śpiewających aktorów, dzięki muzyce udało się wyczarować przejmujące sceny miłości, zazdrości, pożądania. Fantastycznie byli przygotowani tancerze, do dziś, kiedy zamykam oczy, widzę sekwencję z tańczącymi dzwonami. Dzięki artystom przeżyłam chwile wzruszeń i zachwytu. Bardzo serdecznie dziękuję.

Chciałabym pogratulować Państwu z jeszcze jednego powodu.  Poprzednio byłam w Państwa teatrze rok temu. Zauważyłam bardzo pozytywne zmiany. Funkcje bileterów na poszczególnych kondygnacjach powierzyliście Państwo osobom z zespołem Downa. Zauważyłam, że zostali bardzo dobrze przygotowani do swojej pracy. Pięknie prezentowali się w strojach służbowych. Z wielkim zaangażowaniem wykonywali swoją pracę. Kiedy zapytałam o właściwe wejście dla mojego biletu, zostałam bardzo dobrze poinformowana. Pani bileterka rzeczowo wyjaśniła mi, że jeszcze trwa próba i nie może nikogo wpuścić do środka. Potem z uśmiechem kierowała wchodzącymi na salę. Jestem pełna uznania dla działu personalnego, pomysł na zatrudnienie osób z zespołem Downa był bardzo odważny. Sądzę również, że wymagał specjalnego szkolenia całego personelu Teatru. Gratuluję skutecznego szkolenia. Miło zobaczyć, że są ludzie, którzy nie tylko mówią o integracji, ale ją w praktyce realizują. Proszę przekazać słowa uznania pracownikom. Dziękuję za ten budujący przykład. Z przyjemnością przyjadę ponownie.”

A tak się to wszystko zaczęło:

Piknik Fregaty i Fundacji JA TEŻ

Jakub Proma

pik.png

Zapraszamy na PIKNIK, który w tym roku będzie wyjątkowy. Rodziny ze Szkół i Przedszkoli Fregata postanowiły zaprosić rodziny z dziećmi z Fundacji JA TEŻ na wspólne spędzenie czasu na trawce, na plaży i na wodzie. Będzie wspólne grillowanie, zapoznanie się z działalnością każdej organizacji, gry i zabawy na plaży i nawet żeglowanie po Zatoce! Zależy nam na integracji dzieci z niepełnosprawnością intelektualną z ich zdrowymi rówieśnikami oraz zwiększeniu świadomości społeczeństwa dot. zespołu Downa. Dodatkowo, dzieci ze szkoły zrobią własnoręcznie drobne upominki, wyroby i wypieki, którymi będą obdarowywać osoby chętne wesprzeć darowizną do puszki na rzecz Fundacji.

 

Termin: 8 czerwiec 2019 (sobota), godz. 11.00-16.00

Miejsce: Park 45 Camping & Resort w Sopocie (www.park45.pl) oraz plaża w Sopocie między wejściami 43 i 44

 

Plan imprezy:

1. INTEGRACJA rodzin dzieci z zespołem Downa z Fundacji JA TEŻ i rodzin skupionych wokół Fregaty

2. PREZENTACJA:

- Fundacji JA TEŻ

- Szkół i Przedszkoli „Fregata”

- Fregaty od strony ŻAR - Życiowej Aktywności Rodziny (Żeglarstwo, Akademia Familijna, ChodziMy z Fregatą, Warsztat, Wyprawa Ojców z córkami, System funkcjonowania ROK'ów itp.)

- Pierwszej Stanicy Żeglarskiej Fregaty

3. KWESTOWANIE na rzecz Fundacji JA TEŻ:

- upominki, wyroby, wypieki – darczyńca zostanie obdarowany upominkiem wykonanym własnoręcznie przed dzieci z Fregaty, bądź poczęstowany domowymi wypiekami

- zbieranie przez wolontariuszy ze szkoły do puszek od osób na kampingu i przechodniów na ścieżce i plaży

4. ŻEGLOWANIE:

- do dyspozycji będą 4 łódki typu "Puck" (5 osób + sternik, którego zapewniamy)

- możliwość żeglowania po Zatoce dla chętnych (rodzice z dziećmi)

- łódki będą startować bezpośrednio z plaży, gdzie przejście będzie zaraz obok miejsca do grillowania (wejście 44)

5. GRILLOWANIE:

- przygotowywane na sprzęcie własnym (możliwość rozstawienia na terenie kempingu własnego małego grilla) lub udostępnionym przez kemping (zostaną nam udostępnione 2 większe grille)

- jedzenie, picie, zastawa, węgiel, rozpałka we własnym zakresie

6. GRY I ZABAWY na świeżym powietrzu:

- Bieg z podchodami

- Piłka nożna, siatkówka, gry i zabawy na plaży

- plac zabaw – jest na terenie kampingu i też oczywiście będzie dostępny

7. Sanitariaty są na miejscu, normalne łazienki, nie ToyToy

 

Wszystko oczywiście za darmo, dla rodzin z obu organizacji. Nie ma listy zgłoszeń, każdy jest mile widziany. Prosimy tylko pamiętać, że piknik jest przedsięwzięciem rodziców, na które nauczyciele, dzieci i przyjaciele rodzin skupionych we Fregacie są zapraszani. Gospodarzami są rodzice, nie organizacje. Ta edycja ma mieć swoją specyfikę, gdzie za rodziców należy uważać rodziców Fundacji JA TEŻ i Fregaty. Liczymy, że wspólnymi siłami stworzymy wyjątkowe wydarzenie.

Link do wydarzenia na Facebook TUTAJ

Do zobaczenia!

 

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Fregata – Jarek Gierach – tel. 609 008 086

Fundacja JA TEŻ – Jakub Proma – tel. 503 936 575

ORIENTACYJNA MAPKA:

Plan PIKNIKU plus mapka_v2.2-page-001.jpg

Mamo, JA TEŻ biegnę dla Ciebie

Jakub Proma

59572175_832514293781411_2765704813999030272_o.jpg

"Mamo, JA TEŻ biegnę dla Ciebie"! 26 maja biegamy dla mamy!

Biegasz, zaczynasz biegać, a może po prostu chcesz powdychać świeże powietrze, posłuchać szumu fal i spędzić czas w dobrym towarzystwie? Dołącz do spotkań biegowych Run Beach Morning (https://www.facebook.com/runbeachmorning ). Co niedzielę, od marca aż do sierpnia, spotykamy się na molo w Brzeźnie, aby wspólnie zadbać o swoją kondycję.

Tegoroczne spotkania biegowe są szczególne - podczas naszej akcji mówimy o Fundacji JA TEŻ. Wszystko po to, aby pokazać, jak dużo jeszcze trzeba zmienić, żeby osoby z zespołem Downa mogły stać się częścią społeczeństwa. Niedziela 26 maja będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na przepiękne święto - to święto wszystkich mam i tego dnia będziemy biegać właśnie dla nich. Nie jest ważne, ile masz lat i jaką masz kondycję. Zabierz swoich bliskich – rodzinę, przyjaciół czy sąsiadów i dołączcie do nas, żeby tym biegiem podziękować swojej mamie. Bieg dla mam, który odbędzie się 26 maja, w sposób szczególny dedykujemy właśnie tym mamom, które codziennie muszą stawiać czoło trudnościom, mierzyć się z innością i przyszłością swoich dzieci. Zapraszamy je z całego serca!

Jaki więc mamy plan na niedzielę, 26 maja? Wstajemy, jemy śniadanie i obdarzamy wszystkie mamy uśmiechem. Gnamy na molo w Brzeżnie, gdzie od godz. 10 wspólnie ćwiczymy i świetnie się bawimy. Będzie rozgrzewka, a później troszkę marszu i biegu brzegiem morza. Nie martw się – każdy da radę, na każdego poczekamy, także na Ciebie, jeśli opadniesz z sił lub złapie cię zadyszka. A kto nie czuje się na siłach lub z jakiegoś innego powodu nie może biegać, może zostać przy Molo i świętować Dzień Mamy podczas zajęć ZUMBY prowadzonych specjalnie dla nas przez cały czas biegu.

Ale uwaga! Najważniejsze dopiero przed nami. O godz. 11 wszyscy zbieramy się na plaży. Im będzie nas więcej, tym lepiej! Zapraszamy spacerowiczów czy plażowiczów. Bo będzie się działo! Układamy z nas wszystkich ogromny napis, NAJWAŻNIEJSZE SŁOWO ŚWIATA, JAKIM JEST „MAMA”! To nasz prezent dla wszystkich mam! Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy!

CO WARTO WIEDZIEĆ:

- udział w wydarzeniu jest bezpłatny, może wziąć w nim udział każdy, uczestników nie obowiązują zapisy

- nie bierze ze sobą zbyt wielu ciężkich rzeczy, a jeśli już musisz pamiętaj, że można schować je w szafkach przy wejście na molo (koszt 2zł, kwota jest zwrotna)

- spotkanie biegowe Run Beach Morning odbywają się co niedzielę o godz. 9. Bieg dla mamy rozpoczynamy jednak wyjątkowo o 10, gdyby ktoś chciał sobie w tym świątecznym dniu troszkę dłużej pospać

26 maja 2019, godz.10.00, Molo Gdańsk Brzeźno

10:00 – 10:45 Biegniemy dla mam! Każdy da radę :) (jako alternatywa zajęcia ZUMBY przy Molo na czas trwania biegu)

11:00 – 11:30 Układamy najważniejsze słowo świata ,MAMA,, :)

https://www.facebook.com/events/808851139500990/

Warsztaty Rozwoju Mowy LATO 2019 - Zapisy Gdańsk-Sobótki i Gdynia

Jakub Proma

Drodzy Rodzice,

Rozpoczynamy również zapisy na letnie Warsztaty Rozwoju Mowy w Gdańsku na Sobótki i w Gdyni w lipcu.

Warsztaty na Sobótki obejmują tylko zajęcia indywidualne prowadzone według wytycznych Metody Krakowskiej (2-3h dziennie). Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.

Warsztaty w Gdyni obejmują dwie godziny zajęć indywidualnych prowadzonych według wytycznych Metody Krakowskiej oraz 45 minut zajęć na basenie. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku.

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie formularza TUTAJ

Przypominamy, że zapisy na na pełne (5h/dziennie) Warsztaty Rozwoju Mowy w Gdańsku są TUTAJ

W razie pytań prosimy o kontakt: Kasia  - 504 402 716 ; mail: terapia@jatez.org.pl

Warsztaty Rozwoju Mowy LATO 2019 - ZAPISY

Jakub Proma

Drodzy Rodzice,

Rozpoczynamy zapisy na letnie Warsztaty Rozwoju Mowy w Gdańsku (1-12.07 lub 15-26.07). Warsztaty obejmują 5 godzin zajęć dziennie – 3 godziny zajęć indywidualnych prowadzonych według wytycznych Metody Krakowskiej oraz zajęcia grupowe (muzyczne i ruchowe). Prosimy o wypełnienie formularza TUTAJ

Formularz z zapisami na Warsztaty w naszych gabinetach na Sobótki (tylko zajęcia indywidualne) oraz na warsztaty w Gdyni, pojawi się na naszym Facebooku i stronie www.jatez.org.pl w czwartek o godzinie 21.00

W razie pytań prosimy o kontakt: Kasia  - 504 402 716 ; mail: terapia@jatez.org.pl

#LiniaProsta dla Fundacji JA TEŻ

Jakub Proma

W tym roku TV Lifetime po raz trzeci organizowała akcję #LiniaProsta i tym razem wspierała właśnie naszą Fundację JA TEŻ. Jej zasady są bardzo proste. Wystarczyło zrobić zdjęcie przekreślonej dłoni i udostępnić je na swoim FB lub Instagramie z #LiniaProsta i oznaczeniem TV i naszej organizacji, a TV za każde zdjęcie miała przekazać nam 1zł. Celem było zebranie 10tys zdjęć a tym samym 10tys zł.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ludzi, w tym bardzo wielu znanych osób, gwiazd i polityków ostatecznie udało się zebrać blisko 12tys zdjęć a tym samym TV Lifetime przekaże naszej organizacji 12tys zł. Niesamowite jak proste może być pomaganie.

Bardzo dziękujemy wszystkim osobom uczestniczącym za zaangażowanie i wsparcie a TV Lifetime za zaproszenie do akcji i finansowe wsparcie.

Więcej o całej akcji można przeczytać w poniższym linku:

https://www.lifetimetv.pl/programy/taki-sie-urodzilem/co-oznacza-linia-na-dłoni?fbclid=IwAR2RoDk5BIg5hBMakZVjBjh93DlJNVo9wVcpvDM1e1dwn6H2YqF3wRLyXWI

Koncert PECTUS Akustycznie dla Fundacji JA TEŻ

Jakub Proma

fb.jpg

Zapraszamy na ucztę dla serca, ducha i ucha – czyli koncert charytatywny zespołu PECTUS, 21 marca 2019 w Gdańsku w Starym Maneżu na rzecz niepełnosprawnych dzieci w naszej Fundacji JA TEŻ.

Koncert promuje najnowszy album „PECTUS Akustycznie”, który ujrzał światło dzienne w 2018 roku i zawiera przeboje wykonywane przez czwórkę braci Szczepaników, tym razem w akustycznych aranżacjach. Ideą wydania tej płyty było uchwycenie chwili, pewnej energii, interakcji pomiędzy Artystami muzykami i przekazanie emocji za pomocą instrumentów akustycznych. Cała płyta została nagrana na tzw. "setkę”. Dzięki temu album ma w sobie nieuchwytny klimat, synergię i tworzy intymny kontakt Artystów, ich żywej muzyki z Odbiorcą. Obecnie mało kto decyduje się na taki krok. Gościem specjalnym płyty jest Włodek Pawlik, laureat nagrody Grammy. Album zawiera również premierowy utwór pt. „Do góry nogami”. Podczas niecodziennego, klimatycznego koncertu nie zabraknie największych przebojów zespołu, takich jak "To, co chciałbym Ci dać", "Jeden moment", "Barcelona" czy "Iluzja". Przypomnijmy, że zespół ma na swoim koncie Słowika Publiczności w Sopocie w 2008, trzy Super Jedynki oraz trzy Złote Płyty w swej dyskografii.

Skład grupy Pectus tworzą bracia: Tomasz Szczepanik (kompozytor, autor tekstów, wokalista, lider zespołu), Marek Szczepanik (perkusja, śpiew), Mateusz Szczepanik (bas, śpiew), Maciej Szczepanik (gitara, śpiew).

Koncert PECTUS w Gdańsku, mieście otwartym na wszystkich ludzi, to idealny start wiosny nie tylko w kalendarzach, ale też w naszych sercach otwartych na potrzeby osób niepełnosprawnych. Organizatorem koncertu jest Fundacja Wspierania Rozwoju JA TEŻ. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na ośrodek rehabilitacyjno-edukacyjny w Gdańsku prowadzony przez Fundację. Koncert realizowany jest w ramach kampanii społecznej #jestem21 współtworzonej z Miastem Gdańsk.

Bilety w cenach: miejsca stojące  – 69zł ; miejsca siedzące – 89-109zł

Bilety dostępne na:

https://www.interticket.pl

https://www.kupbilecik.pl

https://www.eventim.pl

oraz w sklepach sieci Empik, Saturn i Media Markt.

PATRONAT HONOROWY

PH_PMG-poziom.jpg

SPONSOR

 
AK media.png

PATRONAT MEDIALNY

TVP3 2016.jpg
logo_rgb.jpg
Together.png
GDANSK_101_7_FM_bez miasta jpg.jpg
RG logo na bialym.JPG
eska.jpg
logo Dziennik Baltycki .jpg

Karnawałowy Bal Charytatywny #JESTEM, BAL RÓWNYCH SZANS

Malgorzata Bulczak

Od kilku miesięcy trwają prace nad przygotowaniem wyjątkowego wydarzenia, którym jest karnawałowy bal charytatywny #JESTEM, nazywany przez nas BALem RÓWNYCH SZANS.

Celem balu jest zebranie środków na wyposażenie ośrodka edukacyjno-terapeutycznego, w nowej siedzibie Fundacji. Palnujemy w nim organizację przedszkola, poradni oraz miejsca pracy dla naszych już dorosłych podopiecznych.

Misja balu wpisuje się w kampanię #JESTEM, która w kolejnych wydarzeniach będzie stanowiła kampanię informacyjną o możliwościach rozwoju i właczenie osób z zzespołem Downa w aktywne życie społeczne i zawodowe, w myśl hasla TOGOTHER, I CAN.

BAL ma być wydarzeniem karnawałowym, chcemy, żeby dostarczył gościom wyjątkowej i prawdziwej zabawy. Pracujemy więc nad tym, żebyście mogli się cudownie bawić w wyjątkowych wnętrzach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego