skontaktuj się z nami

Użyj formularza po prawej, żeby się z nami skontaktować

Sobótki 22/2
Gdańsk, pomorskie
Poland

+48 784595052

Naszą misją są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa

Wydarzenia

Rusza mnie ZUMBA

Jakub Proma

67550275_3407209859319395_4686356434345000960_o.jpg

Zapraszamy Was na kapitalną imprezę dla dzieci i dorosłych. Tak, tak na plakacie jesteśmy MY. Dziękujemy Ania Cegłowska za zaufanie. Lista jest już otwarta. W zależności ilu nas będzie, organizatorzy wyznacza nam idealne miejsce do zabawy.
Zapraszamy rodziców, dzieci oraz wolontariuszy, im nas więcej tym lepiej.

Termin: 17 sierpnia, godz. 12.00-16.00

Miejsce: Molo Gdańsk-Brzeźno

Pokażmy tego dnia ile nas jest!

Nasz podręcznik NUMICON

Jakub Proma

67754888_3406752996031748_5779165245964550144_n.jpg

NUMICON w Fundacji JA TEŻ doczekał się wreszcie 1 zeszytu ćwiczeń. Zebraliśmy w nim ćwiczenia rozpoczynające przygodę z klockami.

Znajdziecie w nim
🔗 kluczowe umiejętności wspierające edukację matematyczną,
🧸 propozycje zabaw z klockami Numicon,
📝 karty pracy o rożnym stopniu trudności.

Jeśli chcielibyście go zakupić, a tym samym podziękować autorom za pracę prosimy o wypełnienie formularza zamówienia:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=8DlsPyYoJUC_aXkPiYjyDUOiP9Vfab9DkTn-r-cjHnlUMVZOT0I5T1FQQzM0NFdSOUZOMk0xWVdXOS4u&fbclid=IwAR3_L8RtvQkXNRCsKPgfVlwze9Fbkpii5vo7BJ1Swi1JQxJpBzqFUq-Scbk

Cena jednego zeszytu: 20 zł
Koszt przesyłki niestety: 10 zł


Możliwość odbioru osobistego w siedzibie Fundacji JA TEŻ w Gdańsku przy ul. Sobotki 22/2. Zanim przyjdziesz zadzwoń pod numer 518 227 357

Warsztaty Rozwoju Mowy LATO 2019 zakończone

Jakub Proma

Jak co roku lipiec był dla nas bardzo gorącym miesiącem, nie tylko ze względu na pogodę ale też masę pracy. W dniach 1-26.07.2019 organizowaliśmy kolejne już Warsztaty Rozwoju Mowy, na które przyjeżdżają do nas dzieci z całej Polski. Zajęcia w tym roku odbywały się w SP NR 79 w Gdańsku oraz w naszych gabinetach na Sobótki i w Gdyni. W szkole zajęcia były podzielone każdego dnia na bloki 5h, z czego 3h to zajęcia indywidualne prowadzone Metodą Krakowską a 2h pozostałe to zajęcia grupowe muzyczne i ruchowe. W gabinetach zajęcia były tylko indywidualne. Wszyscy pilnie pracowali i dali z siebie wszystko a na koniec zostali nagrodzeni.

A na koniec uczestnicy wzięli udział w spotkaniu przy ognisku, muzyce na żywo w Parku Reagana przy samej plaży. Kto nie był niech żałuje. Zapraszamy już wszystkich na przyszły rok. O tym kiedy wystartują zapisy poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem, polecamy śledzić naszą stronę i FB. A tu zdjęcia z ogniska.


Mała FETA 2019

Jakub Proma

Prawie równocześnie z odbywającym się w Gdańsku festiwalem FETA 2019, którego częścią mieliśmy okazję być, nasza młodzież była Farmie Edukacji Terapii Aktywacji MAŁA FETA. Współpracujemy z nimi już od 4 lat. Prowadzą wyjątkowe obozy aktywizująco-usamodzielniające na wsi, gdzie podopieczni mogą spróbować swoich sił przy pracy ze zwierzętami, w ogrodzie i w lesie. Jak zawsze było cudownie. Z całego serca dziękujemy za gościnę i możliwość rozwoju na łonie natury i mamy nadzieję do zobaczenia za rok. Wszystkie zdjęcia poniżej pochodzą ze strony FB Małej Farmy, na którą gorąco zapraszamy:

https://www.facebook.com/Mała-FETA-619939384821817/

JA TEŻ i FETA 2019

Jakub Proma

W dniach 11-14.07.2019 nasza Fundacja miała ogromną przyjemność i zaszczyt być częścią XXIII Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2019 w Gdańsku. Dzięki współpracy z organizatorem nasi wolontariusze mogli kwestować podczas całej imprezy, w tym podczas wielkiego finału na Placu Zebrań Ludowych, na którym zebrało się kilka tysięcy widzów. Wszystko z myślą o nowej siedzibie Fundacji, która powstanie w przyszłym roku i potrzebnymi środkami na jej wyposażenie. Każda złotówka jest dla nas cenna. Dziękujemy z całego serca za wsparcie.

Więcej można zobaczyć i poczytać tu:

https://www.facebook.com/fundacjajatez/videos/1090244721167181/

https://www.plama.art.pl/feta/Z wielkim zaangażowaniem wykonywali swoją pracę..

Malgorzata Bulczak

IMG_20180518_191012.jpg

Oto jaki wspaniały list otrzymał Teatr Muzyczny od Pani Danuty. To już 5 rok pracy w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim i ponad rok w Teatrze Muzycznym w Gdyni. To dzięki wyjątkowym ludziom, dyrektorom teatrów, kierownikom obsługi widza, samym widzom dzieją się wyjątkowe rzeczy. Małymi krokami razem zmieniamy ten świat na lepsze.

“Szanowni Państwo, w sobotę 18.05.2019r. uczestniczyłam w zachwycającym przedstawieniu Notre Dame de Paris w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Jestem pod wrażeniem rozmachu tej inscenizacji i znakomitej gry aktorów. Bardzo podobały mi się występy śpiewających aktorów, dzięki muzyce udało się wyczarować przejmujące sceny miłości, zazdrości, pożądania. Fantastycznie byli przygotowani tancerze, do dziś, kiedy zamykam oczy, widzę sekwencję z tańczącymi dzwonami. Dzięki artystom przeżyłam chwile wzruszeń i zachwytu. Bardzo serdecznie dziękuję.

Chciałabym pogratulować Państwu z jeszcze jednego powodu.  Poprzednio byłam w Państwa teatrze rok temu. Zauważyłam bardzo pozytywne zmiany. Funkcje bileterów na poszczególnych kondygnacjach powierzyliście Państwo osobom z zespołem Downa. Zauważyłam, że zostali bardzo dobrze przygotowani do swojej pracy. Pięknie prezentowali się w strojach służbowych. Z wielkim zaangażowaniem wykonywali swoją pracę. Kiedy zapytałam o właściwe wejście dla mojego biletu, zostałam bardzo dobrze poinformowana. Pani bileterka rzeczowo wyjaśniła mi, że jeszcze trwa próba i nie może nikogo wpuścić do środka. Potem z uśmiechem kierowała wchodzącymi na salę. Jestem pełna uznania dla działu personalnego, pomysł na zatrudnienie osób z zespołem Downa był bardzo odważny. Sądzę również, że wymagał specjalnego szkolenia całego personelu Teatru. Gratuluję skutecznego szkolenia. Miło zobaczyć, że są ludzie, którzy nie tylko mówią o integracji, ale ją w praktyce realizują. Proszę przekazać słowa uznania pracownikom. Dziękuję za ten budujący przykład. Z przyjemnością przyjadę ponownie.”

A tak się to wszystko zaczęło:

Piknik Fregaty i Fundacji JA TEŻ

Jakub Proma

pik.png

Zapraszamy na PIKNIK, który w tym roku będzie wyjątkowy. Rodziny ze Szkół i Przedszkoli Fregata postanowiły zaprosić rodziny z dziećmi z Fundacji JA TEŻ na wspólne spędzenie czasu na trawce, na plaży i na wodzie. Będzie wspólne grillowanie, zapoznanie się z działalnością każdej organizacji, gry i zabawy na plaży i nawet żeglowanie po Zatoce! Zależy nam na integracji dzieci z niepełnosprawnością intelektualną z ich zdrowymi rówieśnikami oraz zwiększeniu świadomości społeczeństwa dot. zespołu Downa. Dodatkowo, dzieci ze szkoły zrobią własnoręcznie drobne upominki, wyroby i wypieki, którymi będą obdarowywać osoby chętne wesprzeć darowizną do puszki na rzecz Fundacji.

 

Termin: 8 czerwiec 2019 (sobota), godz. 11.00-16.00

Miejsce: Park 45 Camping & Resort w Sopocie (www.park45.pl) oraz plaża w Sopocie między wejściami 43 i 44

 

Plan imprezy:

1. INTEGRACJA rodzin dzieci z zespołem Downa z Fundacji JA TEŻ i rodzin skupionych wokół Fregaty

2. PREZENTACJA:

- Fundacji JA TEŻ

- Szkół i Przedszkoli „Fregata”

- Fregaty od strony ŻAR - Życiowej Aktywności Rodziny (Żeglarstwo, Akademia Familijna, ChodziMy z Fregatą, Warsztat, Wyprawa Ojców z córkami, System funkcjonowania ROK'ów itp.)

- Pierwszej Stanicy Żeglarskiej Fregaty

3. KWESTOWANIE na rzecz Fundacji JA TEŻ:

- upominki, wyroby, wypieki – darczyńca zostanie obdarowany upominkiem wykonanym własnoręcznie przed dzieci z Fregaty, bądź poczęstowany domowymi wypiekami

- zbieranie przez wolontariuszy ze szkoły do puszek od osób na kampingu i przechodniów na ścieżce i plaży

4. ŻEGLOWANIE:

- do dyspozycji będą 4 łódki typu "Puck" (5 osób + sternik, którego zapewniamy)

- możliwość żeglowania po Zatoce dla chętnych (rodzice z dziećmi)

- łódki będą startować bezpośrednio z plaży, gdzie przejście będzie zaraz obok miejsca do grillowania (wejście 44)

5. GRILLOWANIE:

- przygotowywane na sprzęcie własnym (możliwość rozstawienia na terenie kempingu własnego małego grilla) lub udostępnionym przez kemping (zostaną nam udostępnione 2 większe grille)

- jedzenie, picie, zastawa, węgiel, rozpałka we własnym zakresie

6. GRY I ZABAWY na świeżym powietrzu:

- Bieg z podchodami

- Piłka nożna, siatkówka, gry i zabawy na plaży

- plac zabaw – jest na terenie kampingu i też oczywiście będzie dostępny

7. Sanitariaty są na miejscu, normalne łazienki, nie ToyToy

 

Wszystko oczywiście za darmo, dla rodzin z obu organizacji. Nie ma listy zgłoszeń, każdy jest mile widziany. Prosimy tylko pamiętać, że piknik jest przedsięwzięciem rodziców, na które nauczyciele, dzieci i przyjaciele rodzin skupionych we Fregacie są zapraszani. Gospodarzami są rodzice, nie organizacje. Ta edycja ma mieć swoją specyfikę, gdzie za rodziców należy uważać rodziców Fundacji JA TEŻ i Fregaty. Liczymy, że wspólnymi siłami stworzymy wyjątkowe wydarzenie.

Link do wydarzenia na Facebook TUTAJ

Do zobaczenia!

 

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Fregata – Jarek Gierach – tel. 609 008 086

Fundacja JA TEŻ – Jakub Proma – tel. 503 936 575

ORIENTACYJNA MAPKA:

Plan PIKNIKU plus mapka_v2.2-page-001.jpg

Mamo, JA TEŻ biegnę dla Ciebie

Jakub Proma

59572175_832514293781411_2765704813999030272_o.jpg

"Mamo, JA TEŻ biegnę dla Ciebie"! 26 maja biegamy dla mamy!

Biegasz, zaczynasz biegać, a może po prostu chcesz powdychać świeże powietrze, posłuchać szumu fal i spędzić czas w dobrym towarzystwie? Dołącz do spotkań biegowych Run Beach Morning (https://www.facebook.com/runbeachmorning ). Co niedzielę, od marca aż do sierpnia, spotykamy się na molo w Brzeźnie, aby wspólnie zadbać o swoją kondycję.

Tegoroczne spotkania biegowe są szczególne - podczas naszej akcji mówimy o Fundacji JA TEŻ. Wszystko po to, aby pokazać, jak dużo jeszcze trzeba zmienić, żeby osoby z zespołem Downa mogły stać się częścią społeczeństwa. Niedziela 26 maja będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na przepiękne święto - to święto wszystkich mam i tego dnia będziemy biegać właśnie dla nich. Nie jest ważne, ile masz lat i jaką masz kondycję. Zabierz swoich bliskich – rodzinę, przyjaciół czy sąsiadów i dołączcie do nas, żeby tym biegiem podziękować swojej mamie. Bieg dla mam, który odbędzie się 26 maja, w sposób szczególny dedykujemy właśnie tym mamom, które codziennie muszą stawiać czoło trudnościom, mierzyć się z innością i przyszłością swoich dzieci. Zapraszamy je z całego serca!

Jaki więc mamy plan na niedzielę, 26 maja? Wstajemy, jemy śniadanie i obdarzamy wszystkie mamy uśmiechem. Gnamy na molo w Brzeżnie, gdzie od godz. 10 wspólnie ćwiczymy i świetnie się bawimy. Będzie rozgrzewka, a później troszkę marszu i biegu brzegiem morza. Nie martw się – każdy da radę, na każdego poczekamy, także na Ciebie, jeśli opadniesz z sił lub złapie cię zadyszka. A kto nie czuje się na siłach lub z jakiegoś innego powodu nie może biegać, może zostać przy Molo i świętować Dzień Mamy podczas zajęć ZUMBY prowadzonych specjalnie dla nas przez cały czas biegu.

Ale uwaga! Najważniejsze dopiero przed nami. O godz. 11 wszyscy zbieramy się na plaży. Im będzie nas więcej, tym lepiej! Zapraszamy spacerowiczów czy plażowiczów. Bo będzie się działo! Układamy z nas wszystkich ogromny napis, NAJWAŻNIEJSZE SŁOWO ŚWIATA, JAKIM JEST „MAMA”! To nasz prezent dla wszystkich mam! Chcesz do nas dołączyć? Zapraszamy!

CO WARTO WIEDZIEĆ:

- udział w wydarzeniu jest bezpłatny, może wziąć w nim udział każdy, uczestników nie obowiązują zapisy

- nie bierze ze sobą zbyt wielu ciężkich rzeczy, a jeśli już musisz pamiętaj, że można schować je w szafkach przy wejście na molo (koszt 2zł, kwota jest zwrotna)

- spotkanie biegowe Run Beach Morning odbywają się co niedzielę o godz. 9. Bieg dla mamy rozpoczynamy jednak wyjątkowo o 10, gdyby ktoś chciał sobie w tym świątecznym dniu troszkę dłużej pospać

26 maja 2019, godz.10.00, Molo Gdańsk Brzeźno

10:00 – 10:45 Biegniemy dla mam! Każdy da radę :) (jako alternatywa zajęcia ZUMBY przy Molo na czas trwania biegu)

11:00 – 11:30 Układamy najważniejsze słowo świata ,MAMA,, :)

https://www.facebook.com/events/808851139500990/