Szekspir na Start
Dziękujemy Pani kurator wystawy Pani Ewie Baryckiej oraz Pani rzecznik Teatru Magdalenie Hajdysz za ciepłe słowa o naszych pracownikach. Panu Profesorowi Jerzemu Limonowi oraz Fundacji Beksiński za zaufanie i brawa.
Na zdjęciach nasi pracownicy na wernisażu. Wystawa będzie otwarta codziennie przez cały miesiąc. Będziecie mogli na niej spotkać 6 stałych pracowników i 2-3 nowe osoby, które chcemy właczyć do działań na terenie GTS. To pierwszy, ale niezwykle ważny krok - nowe zadania, nowa rola trenera i nowi pracownicy.
Kolejne kroki przed nami. Trzymajcie kciuki. Nasz projekt nazwaliśmy "SZEKSPIR na start". To tu się wszystko zaczęło i stąd mamy nadzieję pójdzie w świat -ten nasz najbliższy, ale jak wielki dla rzeczywistości pracy osób z zespołem Downa.
Dziękujemy wszystkim tym dzięki którym to jest nadal możliwe
Jesli chcesz nam pomóc - przekaż Fundacji 1% swojego podatku wybierając na PIT
KRS 0000441123
SZEKSPIR na start
W tym roku będziemy pracowali nad rozszerzeniem idei jaką przyniósł projekt Przystanek SZEKSPIR oraz jej praktycznego wymiaru. Pierwszym etapem rozwoju projektu jest zwiększenie kompetencji obecnych pracowników poprzez włączenie ich do pracy przy innych wydarzeniach. Pierwszym takim niezwykle ważnym wydarzeniem jest wystawa w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim - Beksiński Nieznany. Włączenie naszych dorosłych osób, pracujących w obsłudze widza, do obsługi wystawy jest krokiem pokazującym, że pracownicy mogą się uczyć i rozwijać. Niezwykle ważnym dla projektu jest również to, że tym razem bezpośrednim trenerem naszych pracowników jest Pani Aleksandra Najda pracownik Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego - koordynator Biura Obsługi Widza. Przejęcie roli trenera przez Panią Olę pokazuje, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną nie zawsze i nie na stałe potrzebują trenerów z zewnątrz. Przy dłuższej wspólpracy bezpośredni przełożony swobodnie wspólpracuje z pracownikami, zna ich słabe i mocne strony i wie jak pracować nad rozwojem.