skontaktuj się z nami

Użyj formularza po prawej, żeby się z nami skontaktować

Sobótki 22/2
Gdańsk, pomorskie
Poland

+48 784595052

Naszą misją są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa

P1010022-001.JPG

Młodzież

Młodzież rozpoczęła w tym roku wszelkie działania dotyczące ich wspólnego spędzania czasu. Chcielibyśmy by stali się dla siebie przyjaciólmi i wsparciem, aby pomagali sobie wzajmnie i cieszyli się z czasu spędzonego wspólnie. Uczymy ich wspólnie pracować i wspólpracować. Rozmawiać i dyskutować mimo ograniczeń w możliwościach językowych.

OTWÓRZ SIĘ NA INNYCH - WARSZTATY DRAMOWO-TEATRALNE JAROSŁAWA REBELIŃSKIEGO

Wychodząc z założenia, że rozwój osobowy człowieka mógłby przebiegać twórczo, z wszechstronnym wykorzystaniem jego indywidualnych możliwości psychofizycznych niezbędne jest stymulowanie jego sfery poznawczej, fizycznej i społecznej. Możliwość taką w dużej mierze daje drama oraz teatr obejmując bowiem swoim działaniem całą osobę, wpływając na jego rozwój poznawczy z jednoczesnym doskonaleniem wewnętrznych umiejętności, podnoszeniem w sobie wrażliwości na innych, łącznie z odkrywaniem środowiska zewnętrznego. Uczestnictwo w zajęciach daje szansę wydobycie z siebie pokładów wiary w swoje możliwości. Aby móc uruchomić proces dojrzałego doskonalenia w sobie niezależnego „ja”, potrzebny jest trening, podnoszący poziom posiadanych umiejętności bądź nieustannie stymulujący rozwój osobowy jednostki.

Należy również pamiętać, że drama i teatr są także narzędziami edukacji przez działanie włączające emocje i wyobraźnię. Istota jej stosowania polega na stwarzaniu sytuacji, w których uczestnicy mogliby się identyfikować z innymi osobami. Jest formą badania tematu z wykorzystaniem podstawowej właściwości, która posiada każdy człowiek – umiejętności wchodzenia w rolę. Podstawowym wymogiem jest autentyczne „bycie w sytuacji” i zaangażowanie.

Drama oraz uzupełniający je teatr to trening życia, gdzie istnieje możliwość ćwiczenia ról społecznych, bezpiecznego sprawdzenia, jak nasze zachowanie wpływa na innych. 

Warsztaty ruszyły. Zaintersowanych dołaczeniem prosimy o kontakt z biurem

Soboty z  Joanną Kowalską

Zaczęło się od sobót z Panią Jaonną Kowalską (koordynatorem Gdańskiego Programu Edukacji Kulturalnej). Dwie godziny  sobotnie spędzali razem na zajęciach twórczych. W przyszłości chcielibyśmy te zajęcia realizować jak w Portugali rozpoczynając od dzielenia się na grupy i wybierania Projektów, w jakich dana osoba chce wziąc udział. Następnie wspólnego planowania potrzebnych czynności i wspólnym podsumowaniu.

Na razie jest nas za mało :). Pani Joanna w ciepłe dni planuje też swoje działania na świeżym powietrzu. Największą radosc wzbudziły zajęcia teatralne - tylko gdzie są zdjęcia ;(

JUdo z Adą Dadci-Smolinic

We wrześniu 2015 roku Ada Dadci - Smoliniec (polska judoczka, mistrzyni Europy, olimpijka z Aten) zaproponowała nam organizację grupy judo dla naszych dzieci i młodzieży. POmysł świetny a i efekt zadziwiający. Pani Ada to niezwykła kobieta. Wszyscy jej słuchają i ćwiczą dzielnie. Posadziła na macie około 15 osób z niepelnosprawnością intlektualną i poprowadziła ich z łatwością. Wielkie Gratulację.

Frama edukacji, terapii, aktywizacji

We współpracy z Farmą zrealizowaliśmy w tym roku Obóz Aktywizująco - usamodzielniający z elementami hipoterapii dla młodzieży niepełnosprawnej. 
Obóz przeznaczony dla 4 chłopców w wieku od 10-17 lat. Obóz poprowadzi Pan Krzysztof Galiński i Pani Marta Rusek. Oboje pedagodzy specjalni pracujący w Zespole Szkół Specjalnych w Sopocie. Pan Krzysztof z 18 letnim doświadczeniem wprowadza młodzież w świat samodzielności, pracy i odpowiedzialności. Pani Marta jest logopedą i terapeutą ACC. Poznaliśmy ich i Farmę dzięki Pani Mirelli Kozakiewicz.

Oto kilka szczegółów zrealizowanego programu:
Cele wyjazdu:
rozwój samodzielności, doświadczanie sprawczości (bycie aktywnym podmiotem działania), rozwijanie komunikacji, rozwijanie planowania czynności (planowanie motoryczne oraz przewidywanie skutków działań), praca z planami aktywności, umiejętność realizowani i ukończenia czynności, współdziałanie w zespole, aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, kontakt z przyrodą.

Mamy nadzieję na dalsza wspólpracę w kolejnych latach.

oBÓZ sPORTOWY jUDO

Wyjazdowy obóz sportowy - JUDO. Pełna integracja na macie i w zadaniach. 

 

Kolonie 15-26.08.2016

Ruszyliśmy nasze półkolonie skierowane do młodziezy. Za nami już cały tydzień :), ale na razie zapraszamy na sprawozdanie z pierwszego dnia.

Tak było 15.08.2016 - ruszyliśmy.

Pierwszy tydzień  dzieci spędziły w szkole 44. Były zajęcia judo i siatkówka, warsztaty dramy i niecodzienne warsztaty muzyczne. Zdjęcia i obszerne relacje wkrótce :)

W drugim tygodniu realizujemy Camp w strefie sportowej i basenowej ALCHEMI razem z Aqua Stacja.

Całosc półkoloni jest wspólfinansowane z środków miasta Gdańsk.