skontaktuj się z nami

Użyj formularza po prawej, żeby się z nami skontaktować

Sobótki 22/2
Gdańsk, pomorskie
Poland

+48 784595052

Naszą misją są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa

Wydarzenia

Dzień Pedagoga Specjalnego- Akcja Edukacja!

Izabela Karolewska

Studenci to ludzie wielkich naszych nadzei, ludzie czynu, twórcy nowego - tego co trudne, co być może niemożliwe, co niepoznane.
Zapraszamy serdecznie. W tym roku nie opowiemy na konferencji o naszej edukacji - było juz za późno. Będzie jednak nasza Magdalena Dawidowska z warsztatem o pracy Metodą Krakowską. O klasie obszerniej w przyszłości I A będzie niedługo II A. To prawie 2 lata doświadczenia.

Szczegółowe informacje

26 kwietnia w godzinach 9:00 - 16:00

Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego

Jana Bażyńskiego 4, 80-952 Gdańsk

Koło Studentów Pedagogiki Specjalnej PORTA serdecznie zaprasza wszystkich studentów, rodziców, pedagogów i inne osoby zainteresowane tematem edukacji osób z niepełnosprawnością na jubileuszową piątą edycję Dnia Pedagoga Specjalnego! Jest to obowiązkowe wydarzenie w kalendarzu każdego pedagoga specjalnego :)

Temat przewodni tegorocznego Dnia Pedagoga Specjalnego to:
,,Akcja edukacja - ścieżki edukacyjne osób z niepełnosprawnością".
W tym roku szczególnie zależy nam na rozważeniu możliwości edukacyjnych uczniów z niepełnosprawnością, dlatego podczas konferencji wystąpią zarówno pracownicy naukowi, jak i praktycy, którzy na co dzień pracują w placówkach integracyjnych lub specjalnych. Zaproszeni goście przyjadą do nas z całego Trójmiasta oraz Krakowa. Na konferencji zostanie poruszony m.in. temat nauczania domowego, innowacyjnych klas mieszanych i edukacji osób niesłyszących... i wiele innych!

W tym roku przygotowaliśmy także KONKURS z nagrodami, które ufundował nasz sponsor Wydawnictwo HARMONIA. Szczegółowe informacje o konkursie zostaną podane wkrótce na naszej stronie.

Po konferencji zapraszamy na pokaz umiejętności muzycznych uczniów Europejskiego Centrum Edukacji Kulturalnej Osób z Niepełnosprawnością (ECEKON). 

Dodatkowo, jak co roku, przygotowaliśmy dla Państwa ciekawe warsztaty, które rozpoczną się o godzinie 14:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy do dn. 24.04. W celu zgłoszenia chęci udziału w wybranym warsztacie należy wysłać maila na porta.ug@spoko.pl - tytułem ,,WARSZTATY - DPS". W treści maila proszę podać Imię, Nazwisko, Placówkę/Uczelnię oraz nazwę wybranych warsztatów.

W tym roku przygotowaliśmy dla Państwa następujące warsztaty:
1. Emisja głosu - prow. Naukowe Koło Logopedów UG (14:00 - 15:30) - warsztaty bezpłatne

2. Marbling - malarstwo na wodzie - prow. Warsztaty Terapii Zajęciowej Fundacji ,,Sprawni Inaczej" - warsztaty płatne 5zł (zwrot kosztów materiałów)
I grupa - 14:00 - 14:45
II grupa 14:45 - 15:30

3. Metoda Krakowska - prow. mgr Magdalena Dawidowska (14:00 - 15:30) - warsztaty bezpłatne

4. System NUMICON - prow. dr Arkadiusz Mański (14:00 - 16:00) - warsztaty bezpłatne

Szczegółowy plan konferencji znajdą Państwo na stronie https://www.facebook.com/portaug.
W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu na Facebooku lub drogą mailową: porta.ug@spoko.pl.

Do zobaczenia 26 kwietnia na Wydziale Nauk Społecznych UG!