skontaktuj się z nami

Użyj formularza po prawej, żeby się z nami skontaktować

Sobótki 22/2
Gdańsk, pomorskie
Poland

+48 784595052

Naszą misją są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa

NUMICON

METODA NUMICON

W rozwoju myślenia matematycznego wspieramy terapię metodą NUMICON opracowaną na Oxford University. Jej zadaniem jest stworzenie w umyśle dziecka obrazu liczby i jej wartości - poprzez nadanie jej wyobrażenia w postaci klocka o konkretnych rozmiarze, kolorze i ilości dziurek. Ten obraz pozwala na szybkie szacowanie wielkości oraz wprowadzanie kolejności, pojęć większy, mniejszy a także na podstawowe działania dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia.

Numicon to brytyjski system budowania umiejętności matematycznych u dzieci. Jego podstawą są klocki zaprojektowane z myślą o dziecięcych strategiach uczenia się, oparte na naturalnym rozwoju myślenia matematycznego. Wielką zaletą kształtów Numicon jest ich multisensoryczność, a więc wykorzystywanie kanału wzrokowego (kształt, kolor), a także taktylnego (otwory w kształtach).

Klocki NUMICON to nie tylko przejrzysta reprezentacja abstrakcyjnych dla dzieci liczb, ale również atrakcyjne narzędzie do nauki i zabawy. Dzięki klockom Numicon nauka matematyki może być przyjemna i efektywna. Klocki wykorzystywane są w edukacji matematycznej na całym świecie, zarówno w szkołach ogólnodostępnych jak i w szkołach integracyjnych i specjalnych. Serdecznie zapraszamy na zajęcia matematyczne z systemem Numicon prowadzone przez terapeutów Fundacji. 

Dlaczego warto? 

- system Numicon porządkuje nabywane przez dzieci umiejętności matematyczne, zgodnie z ich naturalnym rozwojem.

- klocki opierają się zarówno na percepcji wzrokowej dziecka jak i na zmyśle dotyku,

- dzieci pracujące systemem Numicon opierają swoje umiejętności o trwałą reprezentację liczb, 

- Numicon pozwala na wizualizację zależności między liczbami, 

- wszystkie wykonywane na klockach operacje oraz algorytmy działań arytmetycznych są przejrzyste, 

- system Numicon pozwala na stymulację innych funkcji umysłowych i poznawczych, takich jak kategoryzacja, szeregowanie, układanie sekwencji, stymulowanie pamięci słuchowej i wzrokowej,

- atrakcyjność klocków jest dużą motywacją do nauki matematyki.