skontaktuj się z nami

Użyj formularza po prawej, żeby się z nami skontaktować

Ptasia 37
Gdańsk, pomorskie
Poland

+48 784595052

Naszą misją są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa

Wydarzenia

Zmiany w organizacji

Guest User

Zmiany w organizacji
Drodzy rodzice w sprawie terapii od poniedziałku do piątku można się kontaktowac telefonicznie z biurem Fundacji pod numerem telefonu 504-402-716. Czeka na Państwa Pani Izabela Karolewska.
Po 12:00 proszę kontaktować się wyłacznie w sprawie odwołania terepii SMS-owo bezpośrednio z czekającym na Państwa terapeutą.
Zgłoszenia, odwołania, zapisy można też 24 godziny na dobę realizować za pomocą formularzy na stronie w dziale TERAPIA lub mailowo na adres izabela.karolewska@jatez.org.pl

Nasza wolontariuszka z Chin

Guest User

Poznajcie Tracy, czyli kolejną osobę z naszego międzynarodowego teamu wsparcia. Dotarła do nas aż z dalekich Chin, gdzie studiuje marketing na Uniwersytecie Kean w miejscowości Wenzhou. Co ciekawe uniwersytet ten powstał dzięki współpracy chińskiego rządu z amerykańską uczelnią Kean z New Jersey i wszystkie zajęcia są prowadzone w języku angielskim i wg programu jakby były w USA.
Tracy razem z resztą ekipy aktualnie tworzy dla nas multimedialne prezentacje, którymi zapewne niedługo będziemy mogli się pochwalić :)

Kolejni wolontariusze z zagranicy

Guest User

Jesteśmy tacy zapracowani, że zapomnieliśmy przedstawić pełny skład naszej pomocy z AIESEC. 
Oto Daria, która pochodzi z Ukrainy a studiuje ekonomię na Uniwersytecie Mississippi w USA. Razem z Mirac'em, którego już przedstawiliśmy wcześniej, od kilku tygodni nas wspiera kreatywnymi pomysłami i pozytywną energią. 
A to jeszcze nie koniec naszego międzynarodowego wsparcia, już niedługo przedstawimy kolejne osoby :)

Droga do samodzielności

Guest User

Projekt: DROGA DO SAMODZIELNOŚCI.
Projekt skierowany do rodziców, nauczycieli, terapeutów - ludzi, którzy biorą czynny udział w rozwoju samodzielności naszych dzieci.
Głównym celem projektu jest podniesienie samodzielności i aktywizacji dzieci i młodzieży dzięki czynnemu udziałowi osób z ich najbliższego otoczenia.
Projekt współfinansowany jest z przekazanych przez miasto Gdańsk środków z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Rekrutację do projektu prowadzi Olga Komorowska (olga.komorowska@jatez.org.pl) - osoby wstępnie zainteresowane proszone są o maila z podaniem swojej roli w życiu dziecka z niepełnosprawnością, niepełnosprawności i wieku dziecka, miejsca zamieszkania dziecka.

Moje Miasto

Guest User

Wojtek o Patryku
Dwa ostatnie przejazdy z Patrykiem były bardzo udane :-) Podczas ostatniego nie wiedział, że idę za Nim i jadę tym samym autobusem - jechał sam :D Bardzo dobrze poradził sobie na trasie, wsiadł do odpowiedniego autobusu i bezpiecznie dotarł do domu, gdzie czekała na Niego dumna Mama :-)

Projekt - MOJE MIASTO
Uniwersytet GdańskiGaleria Morena

Uwaga! Szkolenie z Metody Krakowskiej w Gdańsku- ostatnie wolne miejsca

Guest User

UWAGA! SZKOLENIA Z METODY KRAKOWSKIEJ W GDAŃSKU
Zostało nam kilka wolnych miejsc na szkolenia z Metody Krakowskiej: 24 czerwca- Stymulacja mechanizmów lewopółkulowych, 26 czerwca-Diagnoza i terapia dzieci z zespołem Aspergera, 4 sierpnia-Symultaniczno-sekwencyjna nauka czytania i 5 sierpnia- Programowanie języka. Zapraszamy do wypełnienia zgłoszenia https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdyjFUTTMKcOuUq1…/viewform…

Jeśli ktoś ma pytania lub wątpliwości, proszę o kontakt iwona.simon@jatez.org.pl lub 784595052.

 

Projekt- Moje Miasto

Guest User

Projekt - MOJE MIASTO
Samodzielne poruszanie się po mieście młodzieży z zD to pierwszy krok na drodze do możliwości, do podejmowania własnych wyzwań, rozpoczęcia pracy czy spotkania z koleżanką. Projekt rozpoczeliśmy od przygotowania studentów do roli asystenta. Podstawą była skuteczna komunikacja, rozumienie możliwych trudności jakie towarzyszą osobom z niepełnosprawnością intelektualną, wypracowanie postaw wspierających a zarazem asertywnych oraz przeciwdziałanie zagrożeniom. Praca przyjmowała różną formę: wykładu, rozmowy, warsztatu, odgrywania scenek, warsztatów dramy, spaceru po mieście. Poszczególne zadania prowadzili Olga Komorowska i Jarek Rebeliński - dziękujemy :) 
Projekt realizowany jest dzięki Galeria Morena i uczestnikom akcji Mikołaj i Niezła Sztuka. Dziękujemy.