skontaktuj się z nami

Użyj formularza po prawej, żeby się z nami skontaktować

Sobótki 22/2
Gdańsk, pomorskie
Poland

+48 784595052

Naszą misją są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA - OJ, DZIAŁO SIĘ!

Wydarzenia

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA - OJ, DZIAŁO SIĘ!

Tomasz Bulczak

Już po raz dziesiąty obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa.

Z tej okazji wyruszyliśmy ulicami miasta, aby pokazać, że inność jest czymś normalnym, a każdy człowiek, niezależnie od ilości chromosomów jest częścią społeczeństwa, większej całości, którą symbolizowały rozdawane przez nas jabłka.

W naszym spotkaniu, wśród naszych Przyjaciół obecna była dr Wierzba, nasz dobry duch z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, a także Teresa Kamińska - szefowa Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a prywatnie - babcia Hani z zespołem Downa.

W Światowy Dzień Zespołu Downa zaangażowało się wiele osobistości z Pomorza.
 
Wszystkim przybyłym, a szczególnie tym, którzy zaangażowali się w organizację dzisiejszego świętowania, serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Za obecność w tym ważnym dla nas dniu dziękujemy również TVP Gdańsk

http://gdansk.tvp.pl/19351933/kolorowe-skarpetki-w-dniu-osob-z-zespolem-downa

Dziennikowi Bałtyckiemu

http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/3793701,swiatowy-dzien-zespolu-downa-marsz-rodzin-z-dziecmi-ulica-dluga-zdjecia,id,t.html

oraz Radiu Gdańsk

http://www.radiogdansk.pl/index.php/wydarzenia/item/22742-swiatowy-dzien-zespolu-downa-niestety-w-polsce-sa-pewne-stereotypy.html

 i Telewizji Polsat (panel informacyjny z Krzysztofem Ibisz(sobota godz. 9:40) oraz „Wystarczy chcieć”-program nadany w niedzielę o gdoz. 10:30 (Spotkanie ze Stowarzyszeniem Bardziej Kochani oraz Panią Prof. Elżbieta Zakrzewska-Manterys, gdzie pojawiły się migawki z naszego spotkania w Mieście Aniołów w Gdańsku).

Wszystkim, którzy założyli niepasujące do siebie skarpetki, dziękujemy. Niepasujące skarpety to symbol Światowego Dnia Zespołu Downa. Zakładając je w tym dniu pokazaliśmy, że akceptujemy odmienność i nie boimy się łamania stereotypów. Pokazaliśmy w kolorowy sposób, że jesteśmy tolerancyjni a ta „odmienność” jest integralną częścią naszego życia. W JA TEŻ „inność” to wyjątkowość każdego człowieka i utwierdzenie się w naszym głębokim przekonaniu, że każdy z nas ma jakieś wady, genetyczne lub inne!