skontaktuj się z nami

Użyj formularza po prawej, żeby się z nami skontaktować

Sobótki 22/2
Gdańsk, pomorskie
Poland

+48 784595052

Naszą misją są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa

Wydarzenia

JA TEŻ rozmawiam

Malgorzata Bulczak

Zakończyliśmy projekt JA TEŻ rozmawiam finansowany z środków Urzędu Miasta Gdańska. Projekt był skierowany do dzieci rozpoczynających naukę w szkole, a głównym jego zadaniem było rozwinięcie wzajemnego dialogu pomiędzy dziećmi w warunkach pracy w małych grupach.

Mowa ma służyć przede wszystkich komunikacji z drugim człowiekiem. Ta komunikacja wzajemna naszych dzieci jest utrudniona z wielu powodów - pracowaliśmy na zajęciach nad naprzemiennością, wzajemnym zrozumieniem, zadawaniem pytań, koncentracją na mówiącym, czekaniem, utrzymaniem tematu. Projekt był krótki i objął niewielką liczbę dzieci, ale to pierwsza jaskółka - mamy nadzieję, że będą kolejne. Wspólne życie w szkole pokazało nam właśnie te dla nas nowe ważne kierunki. Nadawca i odbiorca muszą być na sobie skoncentrowani, konkretni, zdeterminowani, pytający. tego wciąż nam brakuje. Świadomość to podstawa działania - zatem jesteśmy w dobrym miejscu :)