skontaktuj się z nami

Użyj formularza po prawej, żeby się z nami skontaktować

Ptasia 37
Gdańsk, pomorskie
Poland

+48 784595052

Naszą misją są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa

Wydarzenia

Sztuka Wyboru i Nasze świętowanie Dnia Zespołu Downa

Malgorzata Bulczak

Zapraszamy rodziny, przyjaciól, wolontariuszy, partnerów i sponsorów Fundacji JA TEŻ na obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. 
W tym roku spotykamy się 18 marca o godz. 11 w Sztuka Wyboru. Kto może i chce, niech przyniesie coś pysznego. Nasze spotkania mają charakter wspólnego biesiadowania przy muzyce. Dla dzieci zabawa a niespodzianki dla nich wyczaruje Zuzanna Grabowska
Czas umili nam swoją muzyką Błażej Pawlina (nareszcie będzie można porozmawiać z Jakub Proma i Żaneta Proma).  
 

DSC_9026.JPG

Remont Pomp zagra w Centrum Medycyny Inwazyjne w dniu 21.03

Malgorzata Bulczak

Remont Pomp zagra w Centrum Medycyny Inwazyjnej

Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa zapraszamy na koncert charytatywny zespołu Remont Pomp oraz wystawę fotografii wykonanych przez osoby z Zespołem Downa, podopiecznych Stowarzyszenia „Łódź Ratunkowa”.

Koncert odbędzie się 21 marca o godz. 16.00 na II piętrze budynku Centrum Medycyny Inwazyjnej, przy ul. Smoluchowskiego 17.

Posłuchaj: www.remontpomp.bandcamp.com

Remont Pomp, Mikołaj Trzaska, Mike Majkowski

 

PLAKAT_REMONT_POMP.jpg

III Pomorska Konferencja - JA TEŻ Jestem

Malgorzata Bulczak

ja tez.png

Zapraszamy wszystkich na portal poświęcony Konferencji, która odbędzie się 3-4.03.2018 w Gdańsku. Zobaczycie tam aktualną listę wykładowców, tematy wykładów i planowanych warsztatów. 

Poznacie lekarzy i konsultacje jakie będziemy realizować w trakcie konferencji. Przeczytacie o prowadzonych badaniach przez Gdański Uniwersytet Medyczny, a w których możecie wziąć udział. 

Będzie o edukacji, rehabilitacji, opiece medycznej, nowych przepisach wynikających ze zmian w orzecznictwie i o systemie wsparcia.

W tym roku konferencja po raz pierwszy będzie miała dwa oddzielne tory. Jeden dla rodziców, terapeutów i nauczycieli  młodszych dzieci, drugi dla opiekunów i pracujących z młodzieżą i dorosłymi.

ZAPRASZAMY!

Piłka w grze

Jakub Proma

26731509_2282990851741307_6124938585451839140_n.png
26685887_2282990871741305_1091037089404546943_o.jpg

Rozpoczynamy współpracę z Socatots i Brazilian Soccer Schools. Część naszych dzieci doświadczyła już ich profesjonalizmu, ale przede wszystkim otwartości na drugiego człowieka. Podczas najbliższych Warsztatów Rozwoju Mowy wszyscy ich uczestnicy będą mogli się o tym przekonać.

Socatots to zajęcia ogólnorozwojowe z elementami piłki nożnej, z aktywnym udziałem rodzica, doskonałe przygotowanie do treningu piłkarskiego dla maluchów oraz wspaniały program zajęć ruchowych dla dzieci między 1 a 5 rokiem życia. Zajęcia pobudzają aktywność ruchową, pozwalają odnaleźć się dziecku w grupie rówieśników oraz rozwijają relacje dziecko-rodzic.

Brazilian Soccer Schools oferuje trening dla starszych dzieci, oparty na brazylijskiej odmianie piłki nożnej - Futbol de Salao. Doskonali technikę piłkarską, obejmuje grę na zawężonym polu, kładzie nacisk na umiejętności indywidualne oraz podejmowanie decyzji. Celem Brazilian Soccer Schoolsjest przygotowanie zawodnika o wysokich umiejętnościach indywidualnych i świetnej technice użytkowej. Służą temu małe grupy zajęciowe oraz wykwalifikowani trenerzy.

Beksiński Nieznany i nasi dorośli w GTS

Malgorzata Bulczak

plakat.png

W tym roku będziemy pracowali nad rozszerzeniem idei jaką przyniósł projekt Przystanek SZEKSPIR oraz jej praktycznego wymiaru. Pierwszym etapem rozwoju projektu jest zwiększenie kompetencji obecnych pracowników poprzez włączenie ich do pracy przy innych wydarzeniach. Pierwszym takim niezwykle ważnym wydarzeniem jest wystawa w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim  - Beksiński Nieznany. Włączenie naszych dorosłych osób, pracujących w obsłudze widza, do obsługi wystawy jest krokiem pokazującym, że pracownicy mogą się uczyć i rozwijać. Niezwykle ważnym dla projektu jest również to, że tym razem bezpośrednim trenerem naszych pracowników jest Pani Aleksandra Najda pracownik Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego - koordynator Biura Obsługi Widza. Przejęcie roli trenera przez Panią Olę pokazuje, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną nie zawsze i nie na stałe potrzebują trenerów z zewnątrz. Przy dłuższej wspólpracy bezpośredni przełożony swobodnie wspólpracuje z pracownikami, zna ich słabe i mocne strony i wie jak pracować nad rozwojem.

Dziękujemy Pani kurator wystawy Pani Ewie Baryckiej oraz Pani rzecznik Teatru Magdalenie Hajdysz za ciepłe słowa o naszych pracownikach. Panu Profesorowi Jerzemu Limonowi oraz Fundacji Beksiński za zaufanie i brawa.

Na zdjęciach nasi pracownicy na wernisażu. Wystawa będzie otwarta codziennie przez cały miesiąc. Będziecie mogli na niej spotkać 6 stałych pracowników i 2-3 nowe osoby, które chcemy właczyć do działań na terenie GTS. To pierwszy, ale niezwykle ważny krok - nowe zadania, nowa rola trenera i nowi pracownicy.

Kolejne kroki przed nami. Trzymajcie kciuki. Nasz projekt nazwaliśmy "SZEKSPIR na start". To tu się wszystko zaczęło i stąd mamy nadzieję pójdzie w świat -ten nasz najbliższy, ale jak wielki dla rzeczywistości pracy osób z zespołem Downa.

Dziękujemy wszystkim tym dzięki którym to jest nadal możliwe

Jesli chcesz nam pomóc  - przekaż Fundacji 1% swojego podatku wybierając na PIT

KRS 0000441123

Zaangażuj się w Akcję Pierniczki

Guest User

Pierwsze pierniczki już poszły. Ale dużo jeszcze przed nami. W tym roku nasze pierniczki będą opowiadać o naszych dzieciach w kilku nowych miejscach. Dziękujemy wszystkim fimom za zaangażowanie. Rodzicom za zapał i wysiłek. Prosimy o dalszą Waszą pomoc i miłość zapakowaną do każdego piernika
Pierwszą turę potrzebujemy w sobotę, kolejną w piątek 15.12. Akcja wspólnego pakowania to kolejna okazja na bycie razem i bliżej siebie
503-002-687

08.12-10.jpg

Mikołajki i dyskusje o samodzielności

Guest User

Mikołajki tuż tuż! A my w ramach projektu "Droga do Samodzielności" pracujemy dalej nad pojęciem samodzielności. Poznaliśmy definicje własne ONI. Wiemy zatem jak ONI postrzegają swoją samodzielność. Teraz obserwacja czego brakuje, żeby zupełnie samodzielnie rozpocząć swoją drogę. Planowanie to podstawa każdej realizowanej czynności czy zamierzenia. Zakupy i zarządzanie finansami. Zatem jak wygląda umiejętnośc planowania czynności i jak z nią współgra wykonanie czynności zgodnie z planem - poszukiwanie błędów, korekta działań i ciągłe dążenie do celu. Praca wydaje się fizyczna, a jak dużo w niej procesów myślowych, zależności czasowych i przyczynowo-skutkowych.. Czas można już sobie umilić kolędami. U nas już panuje świąteczna atmosfera :-). Projekt jest realizowany dzięki przekazanym przez Miasto Gdańsk środkom PFRON.

08.12-1.jpg
08.12-2.jpg
08.12-3.jpg
08.12-4.jpg
08.12-5.jpg
08.12-6.jpg
21192017_2101447823228945_4879009733220633090_n.png
29-7.11.jpg

Podziękowania dla Szkoły Podstawowej nr 15 w Gdańsku

Guest User

Ważne jest to, że są instytucje, które wspierają naszą Fundację w podejmowanych działaniach. Chcielibyśmy bardzo gorąco podziękować Szkole Podstawowej nr 15 w Gdańsku. Dzięki możliwości nieodpłatnego skorzystania z pomieszczeń i z boiska mogliśmy zorganizować warsztaty w ramach projektu "Ja i Ty nasz Dialog". Poniżej wirtualne kwiatki dla szkoły i przykładowe zdjęcia z zajęć.