skontaktuj się z nami

Użyj formularza po prawej, żeby się z nami skontaktować

Sobótki 22/2
Gdańsk, pomorskie
Poland

+48 784595052

Naszą misją są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa

Aleks.jpg

Organizacja

ORganizacjA terapii - Elektroniczne zapisy/ odwołania i niEobecności na terapiI

Drodzy Rodzice i Opiekunowie z dniem 26.06.2017 przechodzimy na internetową rejestrację i odwoływanie terapii.

Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 - 12.00 można tez dokonywać rezerwacji i zmian pod numerem telefonu 504-402-716 .

Uwaga: po godzinie 12.00 prosimy o kontakt bezpośrednio z terapeutą za pomocą sms - tylko odwołania terapii.

Prosimy o dokonywanie pozostałych zmian i zapisów za pomocą e - maila lub formularza zgłoszenia na terapię. 

terapia@jatez.org.pl

504-402-716 - Katarzyna Ferrarius

 

Formularz zgłoszenia dla nowych rodziców, lub tych, którzy chcą zgłosić dziecko na dodatkową terapię, zajęcia edukacyjne, konsultacje lub inne zajęcia

 

METODA KRAKOWSKA

Cała koncepcja terapii prowadzonej w Fundacji została oparta o Metodę Krakowską. Podstawą terapii jest budowanie systemu językowego w umyśle dziecka oraz stymulacja funkcji poznawczych warunkujących rozwój mowy. Fundacja prowadzi terapię indywidualną i grupową. W niewielkich grupach dzieci pracują nad rozwojem dialogu, naprzemiennością, zadawaniem pytań, rozumieniem wzajemnych w grupie rówieśniczej. Praca w grupie rówieśniczej rozpoczyna się po uzyskaniu umiejętności w diadzie z terapeutą. Fundacja realizuje też w formule grupowej zajęcia z wczesnej nauki czytania dla dzieci przedszkolnych. W okresie wakacji i ferii zapraszamy na zintensyfikowane "Warsztaty Rozwoju Mowy". Warsztaty dedykowane są wszystkim dzieciom z zaburzeniami rozwoju mowy. Dziecko najefektywniej rozwija swój intelekt poprzez język, dlatego musimy dołożyć wszelkich starań, żeby wspierać jego rozwój a w szczególności rozwój myślenia językowego i czytania.

METODA NUMICON

W rozwoju myślenia matematycznego wspieramy terapię metodą NUMICON opracowaną na Oxford University. Jej zadaniem jest stworzenie w umyśle dziecka obrazu liczby i jej wartości - poprzez nadanie jej wyobrażenia w postaci klocka o konkretnych rozmiarze, kolorze i ilości dziurek. Ten obraz pozwala na szybkie szacowanie wielkości oraz wprowadzanie kolejności, pojęć większy, mniejszy a także na podstawowe działania dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia.

Wsparcie, konsultacje i warsztaty psychologiczne dla dzieci i rodzin

Rozwój człowieka, to nie tylko rozój jego umiejętności. Jego funkcjonowanie społeczne, radzenie sobie z emocjami i budowanie realcji z rodziną i otoczeniem to niezwykle ważne wyzwania jakie musimy sobe postawić. Niezależnie od kompetencji językowych czy matematycznych nasze dziecko jest częścią społeczeństwa i musi się w nim dobrze czuć, byc akceptowane, rozwijać się poprzez czerpanie od innych oraz dawanie od siebie. Musi zatem znac reguły życia społecznego i umięc z nimi funkcjonowac odnosząc korzyści osobiste, czuć się kochanym i waznym, wyrażać swoje emocje bez naruszania przestrzeni innych, być asertywnym i umieć negocjować. Nie ma wątpliwości, że rozwój języka i rozumienia jest do tego niezwykle ważny - poza językiem istnieje jednak dodatkowy świat emocji i relacji, który czasami wymaga dodatkowego wsparcia.

Zapraszamy na:

  • Konsultacje psychologiczne,

  • Pracę z emocjami i wychowaniem,

  • Zabawę tematyczną i bajkoterapię,

  • Grupy wsparcia i grupy terapeutyczne,

  • Szkołę dla rodziców i oddzielny warsztat dla ojców i rodzeństwa.

TERAPEUCI FUNDACJI

Chcielibyśmy, aby każda terapia przynosiła wymiar namacalny, zbliżała nas we właściwym tempie do osiągania celów, jakie naszym dzieciom pozwolą istnieć w społeczeństwie na warunkach współdziałania i szacunku. A jednocześnie pozwolą im sięgnąć do niezgłębionych możliwości ludzkiego mózgu. Nasi terapeuci jako zespół pracują wspólnie nad omówieniem terapii dziecka, dróg kolejnych kroków, nad szukaniem rozwiązań i ciągłym doskonaleniem swojego warsztatu poprzez wzajemną wymianę doświadczeń, obserwację, konsultację i poszukiwania - przy wsparciu pracowników Metody Krakowskiej. 

Terapia wsparta działaniami rodziców daje najlepsze efekty pracy. Chcielibyśmy, aby współpraca na Lini terapeuta - rodzic rozwijała się w kierunku rozumienia i wspierania zadań terapeutycznych poprzez zwykłe codzienne życie. Metoda Krakowska - daje ogromne możliwości przeniesienia kluczowych elementów na wspólne życie dziecka i rodziców. Im lepiej ją znamy, tym w każdym działaniu i kroku widzimy jej niezwykła moc i możliwości. Staje się naszym codziennym działaniem.

Dziękujemy naszym terapeutom za to, że są i codziennie są gotowi wspierać nas i nasze dzieci w drodze trudnej ale możliwej

Opisy sylwetek terapeutów Fundacji na oddzielnej stronie - Przejdź