skontaktuj się z nami

Użyj formularza po prawej, żeby się z nami skontaktować

Sobótki 22/2
Gdańsk, pomorskie
Poland

+48 784595052

Naszą misją są wszelkie działania na rzecz rozwoju, edukacji i integracji społecznej dzieci, młodzieży i osób dorosłych z zaburzeniami rozwoju i funkcjonowania, a w szczególności osób z zespołem Downa

Wydarzenia

Październik miesiącem świadomości

Malgorzata Bulczak

Osoby z zespołem Downa mogą pracować - wystarczy stworzyć im dobre warunki i zaakceptować. Chcą być potrzebni i dobrzy w tym co robią. Są rzetelni i zaangażowani. Jeśli stworzymy im warunki pokażą nam co oznacza szacunek do pracy

Przystanek SZEKSPIR. Tutaj pracują już 3 lata, od 2018 roku pracują również w Teatrze Muzycznym w Gdyni. 

Szwajcaria - praca

Malgorzata Bulczak

Pracę dla osób z niepełnosprawnością organizują Fundacje i Stowarzyszenia prywatne. Za każdą godzinę pracy podopiecznego organizacje otrzymują 25 CHF od Kantonu. Niezależnie czy pracują na miejscu czy w firmie zlecającej są prawnie pracownikami Fundacji. To pieniądze na koszty organizacji, opieki, wsparcia i wyposażenia. Pracujący w takiej organizacji podopieczny otrzymuje oprócz renty 3-4CHF za godzinę. Pytam ich dlaczego Państwo chce im płacić. W odpowiedzi widzę grymas zdziwienia - " Jak to dlaczego" - pada odpowiedż. "Zależy im na rozwiązaniu problemów ludzi z niepełnosprawnością i my te problemy rozwiązujemy. Zależy im, żeby pracowali na miarę swoich możliwości". Oto jedno z miejsc pracy zwróćcie uwagę na cyberoko, klawiaturę do pisania stopami, wyciszony sufit, elektrycznie podnoszone biurka, sedesy i umywalki, stojaki na kartki, salę do rehabilitacji, uchwyt dla pracownika z dużą spastyką

III A - Nowy wymiar integracji - już 4 rok

Malgorzata Bulczak

Razem rozpoczeliśmy 4 rok (trzecią klasę). Teraz kiedy nasze cele są poukładane, drogi coraz jaśniejsze, możemy śmiało powiedzieć, że to co najpiękniejszego przydarzyło się naszym dziewczynkom to być razem. To co spotkało naszych przyjaciół z klasy - to niezwykłe doświadczenie bycia uważnym, dobrym, akceptującym - bycia człowiekiem w pełni. 
Dziękujemy Piotr Kowalczuk, Monika Gołubiew, Anna ListewnikEwelina MichnaBarbara ArcymanDagmara Kubiak i Wam drodzy rodzice, że zdecydowaliście się być z nami :)
W tym roku chcemy na JA TEŻ pokazać Wam skrawek naszego klasowego życia ( o ile nikt nie zapomni o zdjęciach)

Opieka wytchnieniowa w Szwajcarii

Malgorzata Bulczak

W Szwajcarii przy szkołach specjalnych znajdują się Internaty. W nich rodzice mogą zostawić dziecko pod fachową opieką na 4 dni w tygodniu lub na weekend a także na czas swojego wyjazdu w wakacje. Koszt opieki 10 CHF za dobę. Jeśli rodzica nie stać dopłaca konton lub gmina.

Zdjęcia zrobione podczas Międzynarodowego Seminarium na temat rehabilitacji społecznej i zawodowej osób z niepełnosprawnością intelektualną. Miasteczko Chur

Piknik rodzinny - 8.09.2018, 10:00-14:00, Przedszkole ISKIERKA Rumia

Malgorzata Bulczak

Historia naszych pikników rodzinnych jest bardzo długa. Spotykamy się po to by być razem, żeby siebie wzajemnie wspierać, żeby być blisko Niezależnie od tego kim jesteśmy połaczyła nas jedna wspólna myśl - troska o nasze dzieci. I ta troska ma stawać się wspólnym elementem budowania ich przyszłości.

W tym roku Pani dyrektor Przedszkola Niepublicznego ISKIERKA w Rumii, Pani Ewa Godłowska-Formalczyk zaprosiła nas do siebie na teren przedszkola na ulicę Dokerów 5 (wjazd od stoczniowców).

http://iskierka.rumia.pl/

Będzie jak zawsze ognisko i tym razem animacje dla dzieci. Zabierzcie ze soba dobry humor, otwarte serce, kiełbaski i ciasta)

Wiemy, że paraszynek będzie za nami tęsknił, ale raz na parę lat naszych kochanych leśników trzeba zabrać na piknik gdzie indziej.

Formularz zgłoszeniowy:

Do zobaczenia

Dla wspomnień KUMAKI - rok 2014 - tylko po dzieciach widac ile lat już minęło 

 

 

Pierwsze koty za płoty

Malgorzata Bulczak

Wakacje jak się okazuje dla naszych dzieci to czas wyjazdów. Dopóki nie ma wyjazdy dopóty w ich rozumieniu nie ma wakacji. Młodzież jeździ na obozy usamodzieniające do Trzebiatkowej, ma półkolonie w mieście i judo z Ada Dadci Smoliniec - może czas pomyśleć o rozpoczęciu działań na rzecz dzieci młodszych.

I taki pierwszy obóz integracyjno-edukacyjno-usamodzielniający udało się nam w tym roku zrobić dzięki pracy rodziców i odwadze niezwykłych nauczycieli Eweliny i Dagmary (ze wsparciem Hani i Bogdana - dziękujemy :))

Zadanie było o tyle prostsze, że dziewczynki chodza wspólnie do klasy, znają siebie i Panie znają je na co dzień. A zatem pierwszy wyjazd na 5 nocy juz za nami. Wszystkie wróciły uśmiechnięte i zadowolone, pozostawiając nam apetyt na więcej.

A oto krótka foto relacja